دستگاه اکسیژن ساز خانگی 5 لیتری زیکلاس مد

دستگاه اکسیژن ساز خانگی 5 لیتری زیکلاس مد

0ریال
بنر صفحه محصول 1
بنر صفحه محصول 2
بنر صفحه محصول 3
بنر صفحه محصول 4

دستگاه اکسیژن ساز خانگی چیست؟  

دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از مهمترین دستگاه های کمک تنفسی، برای بیماران تنفسی خصوصا بیماران مزمن ریوی در منزل می باشد. برای بیماران تنفسی توصیه می شود به جای سیلندر اکسیژن (کپسول) از اکسیژن طبی دستگاه اکسیژن ساز استفاده شود. اکسیژن ساز به وسیله تجزیه گازهای ترکیبی که در هوا موجود است و متمرکز کردن اکسیژن موجود در هوای محیط. و ذخیره آن در مخزن مخصوص اکسیژن غنی شده تولید می کند. که سازگار با بافت ریه می باشد و آسیب رسانی به بافت ریه را به حداقل میرساند.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی برای چه بیمارانی مناسب است؟

دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارانی که از انواع بیماری های تنفسی مثل آمفیزم، بیماری مزمن انسداد ریه و غیره رنج می‌برند مورد استفاده قرار میگیرد. بسیاری از افراد از جمله بیماران حاد ریوی، آسمی، پونومونی، قلبی و نیز در برخی موارد افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی زیکلاس مد چگونه کار می کند؟

تکنولوژی در دستگاه اکسیژن ساز موجب گردید که این کالا از مهمترین تجهیزات پزشکی خانگی محسوب گردد. در بعضی از مدل های آن میتوان با استفاده از باتری و یا یک منبع تغذیه آن را به صورت پرتابل و قابل حمل استفاده نمود. تکنیک فراهم آوردن اکسیژن برای اکسیژن ساز خانگی بسیار دقیق می باشد که توسط پمپ مخصوص هوای محیط را مکیده و فیلتر میکند.

هوا با عبور از مخزن زئولیت به 20% اکسیژن و  80% نیتروژن تجزیه می شود و در مخزن مخصوص ذخیره می گردد. مهمترین قسمت اکسیژن ساز کمپرسور آن میباشد که اکسیژن را فشرده کرده و خلوص آن را تا 94% افزایش می دهد، سپس به فشار بیش از 230 میلیمتر جیوه میرساند. بعضی از دستگاهها از قبیل دستگاه اکسیژن ساز خانگی زیکلاس مد مجهز به سیستم هشدار شنیداری و دیداری میباشد که در مواقع افت خلوص اکسیژن به صورت آلارم به بیمار هشدار میدهد.

هنگام خرید اکسیژن ساز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  1. خلوص اکسیژن در دستگاه اکسیژن ساز باید بین 93 تا 95 درصد باشد. این حد استاندارد و مانع از ایجاد تنگی نفس در بیمار می باشد.
  2. حجم اکسیژن تولید شده باید 5 لیتر باشد. (معمولا بسته به توصیه پزشک میزان جریان حد اکثر مجاز اکسیژن ۵ لیتر در دقیقه می باشد).
  3. صدای کمپرسور کمتر از 40 دسی بل باشد.
  4. مجهز به سیستم هشدار باشد تا در مواقع قطع و یا کاهش خلوص اکسیژن آلارم دهد.
  5. گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر میتواند تضمین سلامت و کیفیت دستگاه اکسیژن ساز می باشد.
  6. میزان مصرف انرژی در گروه A باشد.
  7. اکسیژن ساز خانگی باید مجهز به نبولایزر برای مصرف داروهای استنشاقی باشد.
بازگشت به بالا
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×